Drewniane domki – wywiad z Przemysławem Balcewiczem

Dz: Dlaczego warto skorzystać z usług Eko Architektury? Dlaczego wasze usługi są takie popularne?

Przemysław Balcewicz: Firma Eko Architektura realizuje wszelkie usługi na najwyższym poziomie. Proponujemy naszym klientom bardzo niskie ceny, jakich z pewnością nie znajdą u konkurencji. Każdy projekt, realizujemy w bardzo szybkim czasie. Po odebraniu zamówienia, niezwłocznie dostarczamy klientowi, wszelkie elementy i materiały potrzebne do skonstruowania wybranego domku. Warto wspomnieć, że w naszej ofercie znajdują się zarówno domki letniskowe, jak i ogrodowe, całoroczne, sauny, domki na narzędzia, garaże, altanki, wiaty samochodowe oraz domki energooszczędne. Z pewnością każdy znajdzie to co jest mu najbardziej potrzebne. Ponadto możemy wykonać indywidualny projekt, zgodnie z preferencjami klienta. Fachowcy pracujący w naszej firmie, bardzo dobrze znają się na swojej pracy i profesjonalnie podchodzą do każdego zlecenia. Każdy domek, jest dokładnie przemyślany i stworzony z dbałością o największe szczegóły. Dodatkowa praca projektantów wnętrz, gwarantuje zadowolenie, nawet najbardziej wymagających klientów.

Dz: Drewno jest jednak uznawane, jako nietrwały materiał, który niszczy się m.in. pod wpływem czynników atmosferycznych. Czy warto decydować się na budowę domów z drewna?

PB: Odpowiednio dobrany gatunek drewna, poddany pielęgnacji i konserwacji, z pełnością spełni swoje zadanie przez długie lata. Przede wszystkim, w naszej firmie wykorzystujemy drzewa iglaste, które są bardzo trwałym materiałem budowlanym. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i najbardziej profesjonalnych środków, pozostanie ono w stanie nienaruszonym przez długi czas. Warto także wspomnieć, że podczas produkcji naszych domków letniskowych, altanek itd. używamy drewna suchego, którego wilgotność sięga maksymalnie 18 %. Każda zabudowa, jest obowiązkowa impregnowana i malowana. Ponadto już na etapie sporządzania projektów, dbamy o to, żeby każdy element miał stałe dojście do powietrza oraz, aby woda mogła łatwo ściekać.

Dz: Czy budowa domków wykonanych z drewna jest bardzo skomplikowana?

PB: Wszystkie domki drewniane, które są wyprodukowane przez naszą firmę Eko Architektura, posiadają dokładną instrukcję dotyczącą montażu. Dzięki jej przestrzeganiu, budowa zabudowań, jest  bardzo prosta, bezpieczna i trwa stosunkowo krótko. Większość projektów, z powodzeniem może być zrealizowana przez 1 lub 2 osoby. Konstrukcje nie są ciężkie, nie potrzeba dodatkowych maszyn wspomagających proces budowy i transportu, dlatego cały proces jest nie tylko szybszy, ale także o wiele tańszy. Można powiedzieć, że są to pewnego rodzaju klocki dla dorosłych. W razie jakichkolwiek problemów, nasi fachowcy służą pomocą i radą. Bardzo ważny jest etap wykopywania fundamentów, muszą one mieć odpowiednie wymiary, zgodne z informacjami podanymi w instrukcji. W każdym zestawie, oprócz elementów drewnianych, znajdują się specjalne materiały mocujące i uszczelniające. Podczas pracy, trzeba pamiętać o ich wykorzystaniu.

Dz: Czy to prawda, że drewno to zdrowy materiał?

PB: Drewno to bardzo ekologiczny i zdrowy materiał. Żywica, która pozostaje w drewnie iglastym, zawiera olejki eteryczne, które bardzo pozytywnie i kojąco działają. Mają one dobry wpływ, szczególnie na płuca i układ oddechowy. Dodatkowo, drewno nie wywołuje reakcji alergicznych. Jego naturalny kolor uspokaja, koi system nerwowy i pozytywnie oddziałuje na stan psychiczny. Udowodniono, że najlepiej się wypoczywa właśnie w budynkach wykonanych z drewna. Warto także podkreślić, że drewno, zapewnia naturalną wilgotność powietrza. Kumuluje ono wilgoć i pomaga utrzymać najlepszą temperaturę wewnątrz. Domki drewniane, to miejsce, w którym nie unosi się kurz, co mają bardzo duże znaczenie, w przypadku alergików. Z pewnością warto skorzystać z oferty naszej firmy Eko Architektura i cieszyć się przebywaniem w zdrowym i przyjaznym otoczeniu, które zarazem jest bardzo ekologiczne.

Leave a Comment