Drewniane domki letniskowe bez zezwolenia

Czym są domki drewniane?
Domki drewniane zdobywają coraz większą popularność. Konstrukcje charakteryzują się niepowtarzalnym mikroklimatem. Wyróżnia je także niezwykle estetyczny wygląd oraz wyjątkowe właściwości zatrzymywania ciepła. Nowoczesne rozwiązania technologiczne zaczerpnięte z budowy tradycyjnych konstrukcji mieszkalnych z drewna to nowa metoda coraz chętniej kupowana przez klientów chcących posiadać własne miejsce do wypoczynku w spokojnym miejscu. Możemy zbudować takie domki sami lub też powierzyć te zadanie odpowiednim firmom.

Warunki budowy domku drewnianego

Przed budową domku warto zapoznać się najpierw z warunkami prawnymi dotyczącymi takiej konstrukcji. W znowelizowanej na początku 2015 roku ustawie Prawo budowlane złagodzeniu ulega wiele zapisów, między innymi dając możliwość budowy bez pozwolenia konstrukcji wypoczynkowych o zabudowie do maksymalnie 35 m2. Na początek należy wyjaśnić czym jest powierzchnia zabudowy. Powierzchnia zabudowy jest obszarem na działce zajmowanym przez wykończony budynek, obliczana po obrysie zewnętrznym ścian budynku wyłączając schody zewnętrzne, tarasy i podjazdy. Przy czym należy pamiętać, że budynki parterowe mogą mieć poddasze użytkowe. Ważna jest więc odpowiednia znajomość prawa. Kiedy wiemy już, jakie warunki muszą spełnić drewniane domki letniskowe bez zezwolenia, warto zastanowić się, czy wolimy go kupić, czy też zrobić.

drewniane domki bez pozwoleniaBudowa, czy kupno?
            Domki drewniane bardzo często wykonane są ze świerku skandynawskiego. Drewno poddawane jest cyfrowej obróbce, aby każdy element konstrukcji był idealnie dopasowany. Jeżeli jednak sami wykonujemy taką konstrukcję, niezwykle ważna jest dokładność. Potrzebna jest też cierpliwość do łączenia wszystkich elementów i podstawowa wiedza na temat budownictwa. Aby wykonać taki domek, w większości nie potrzebujemy pozwolenia, w związku z czym zaoszczędza to sporo czasu. Wiele instrukcji wykonania możemy znaleźć w różnorakich poradnikach budowlanych, czy też w internecie – dzięki temu krok po kroku będziemy mogli wykonać taką konstrukcję. Jeżeli nie mamy jednak takich możliwość, czasu lub też umiejętności, warto rozważyć zakup gotowego domku. Co warto o nich wiedzieć?

Kupne drewniane domki

Drewniane domki letniskowe bez zezwolenia to najczęściej wybierana opcja wśród zainteresowanych zakupem. Drewniany domek letniskowy to idealne miejsce do letniego lub weekendowego wypoczynku w otoczeniu natury. Zazwyczaj obecny wygodny taras z łatwością pomieści niewielki stolik oraz krzesła, gdzie będzie można odpocząć i poczytać książkę, zjeść wspólnie posiłek lub wypić poranną kawę. Kupując, niezbędne będzie porównanie cen i warunków danych domków. Drewniane domki bez zezwolenia są zdecydowanie tańsze oraz pozbawione dodatkowych zezwoleń. Ich metraż powinien wynosić do 35m2.

Dbanie o domek

Należy pamiętać, że nawet kupiony domek nie zachowa swoich właściwości, jeżeli nie będzie odświeżany i impregnowany. Należy pamiętać o trzymaniu odpowiedniego poziomu wilgoci, impregnacji bezbarwnymi lub barwnymi preparatami, a także naprawianiu na bieżąco wszelkich uszkodzeń, czy dziur. Domek z drzewa iglastego wygląda estetycznie, trzyma ciepło w zimie, nie przegrzewa się w lecie. Nie da się jednak ukryć, że rodzime gatunki iglaste nie są tak niewzruszone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych jak na przykład drewno egzotyczne. Dlatego domki narzędziowe ze świerku lub z sosny należy okresowo konserwować. Dla ich trwałości kluczowa jest też początkowa impregnacja oraz stopień wysuszenia, jakiemu podlegało drewno zanim rozpoczęto proces jego obróbki.

Sprzedaż domków drewnianych – Eko Architektura

Możliwość sprzedaży domków drewnianych oferuje firma Eko Architektura. Dobierany jest odpowiedni, najlepszy gatunek drewna, a każda konstrukcja wykonywana jest z dokładnością. Jak mówi Przemysław Balcewicz, właściciel: „Firma Eko Architektura realizuje wszelkie usługi na najwyższym poziomie. Proponujemy naszym klientom bardzo niskie ceny, jakich z pewnością nie znajdą u konkurencji. Każdy projekt, realizujemy w bardzo szybkim czasie. Po odebraniu zamówienia, niezwłocznie dostarczamy klientowi, wszelkie elementy i materiały potrzebne do skonstruowania wybranego domku.” Warto więc zaufać tej marce i powierzyć jej budowę takiego domku.

Leave a Comment