Panele ogrodzeniowe – najprostszy produkt

Charakterystyka paneli ogrodzeniowych mówi sama o sobie. Panele ogrodzeniowe, to: niska masa, wysoka wytrzymałość, świetne walory użytkowe oraz wygodny montaż. Rodzajów płotów z paneli jest całe mnóstwo, a do ich postawienia czasami może wystarczyć jeden człowiek.

Czym są panelowe ogrodzeniowe?

Najprościej mówiąc, to elementy do samodzielnego postawienia płotu. Panele ogrodzeniowe, to gotowe do złożenia zestawy ogrodzeń, które powstają w fabrykach. Dostępne są w różnych odsłonach, choć najpopularniejszą z nich są konstrukcje z ażurowymi przęsłami wykonanymi ze stalowych prętów. Gdy decydujemy się na takie ogrodzenie w zestawie otrzymujemy nie tylko panele ogrodzeniowe, ale też dopasowane do nich słupki, wsporniki i akcesoria montażowe. Gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami takiego kompletu, możemy bez trudu uzupełnić go o pasujące do całości bramy i furtki, a także prefabrykowane betonowe podmurówki, które doskonale imitują fundament. Panele ogrodzeniowe możemy zakupić na kilka sposobów. Najprostszym jest złożenie zamówienia w sklepie budowlanym. Możemy także spotkać się z wyspecjalizowanym przedstawicielem handlowym i po zapoznaniu się z katalogiem i otrzymaniem odpowiedzi na nurtujące nas pytania, złożyć zamówienie u niego. Można także zamówić panele ogrodzeniowe bezpośrednio u producenta. Konkurencyjne ceny oraz wielość dostępnych rozwiązań (wymiary, kształty, kolorystyka), sprawiają, że tego typu konstrukcje cieszą się bardzo dużą popularnością wśród inwestorów.

Panele ogrodzeniowe i ich zalety

Odporność na niekorzystne czynniki pogodowe i uszkodzenia mechaniczne, to najlepsza reklama dla tego produktu. Na dodatek panele systemowe nie wymagają skomplikowanej i częstej konserwacji, a uszkodzone elementy można łatwo wymienić. Dogodnym aspektem jest także wygodny i szybki montaż – można go nawet wykonać samodzielnie. Jeśli sporządzi się dokładny projekt z rozmieszczeniem elementów konstrukcyjnych, wyrówna się podłoże, jeśli jest taka potrzeba, a także właściwe osadzi słupki ogrodzeniowe, to panele ogrodzeniowe ułoży się bez specjalnej trudności. Montaż przęseł może wykonać nawet laik – polega on bowiem na przykręceniu paneli do słupków za pomocą obejm. Jeśli zdecydujemy się na powierzenie budowy ogrodzenia profesjonalnej ekipie, otrzymamy gwarancję nie tylko na materiał, ale również na wykonanie konstrukcji.

Leave a Comment